Yeni Bakış Açıları Kazanmanızı Sağlayacak Belgeseller

Ufkunuzu genişletecek yeni bakış açıları kazanmanızı sağlayacak 4 muhteşem belgesel önerim var sizlere umarım okurken ve izlerken keyif alırsınız.

MINIMALISM: A DOCUMENTARY ABOUT THE IMPORTANT THING

Minimalizm son senelerde oldukça karşımıza çıkan ‘less is more'(az çoktur) diyerek hayatlarına az eşya ile devam eden minimalistlerin felsefelerinin yakından konu alındığı bir belgesel, Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel. Joshua Fields Millburn ve yakın arkadaşı Ryan Nicodemus, minimalizme gönül vermiş iki isim. Birlikte “The Minimalists” isimli blogu kuran ikili, minimalizm hakkında bir kitap yazıyor, Minimaliz: Anlamlı Bir Yaşam. Kurumsal şirketteki işlerinden ayrılan Joshua ve Ryan, kendilerini minimalizme adıyor ve bu belgeseli çekmeye karar veriyorlar. 2016’da yayına giren Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel, hem Joshua ve Ryan’ın hem de diğer minimalistlerin hikayelerini anlatırken minimalizm felsefesini bize tanıtıyor.

SOYUT DÜŞÜNCE: TASARIM SANATI

İlham verici bir şeyler izlemek isteyenler için muhteşem bir belgesel. Bu belgesel tasarımcının bakış açısını yakalayabilmek onların hikayelerini ve ilham kaynaklarını keşfedebilmek gibi ufuk açıcı konular üzerine eğiliyor.Fonksiyonelliğin yanı sıra tasarım denen kavramın aslında bir hikaye anlatım tekniği olduğunu çok etkileyici bir biçimde ele alıyor. Tek bir sezondan oluşan belgesel 8 ayrı bölümden oluşuyor.

TONY ROBBINS: I AM NOT YOUR GURU

Popüler bir motivasyon konuşmacısı olan Tony Robbins 1 yıl içerisinde 200.000 den fazla insanla görüşüyor ve yılda sadece bir kere seminer veriyor. Bu seminer yaklaşık 6 gün ve günlük 12 saatten fazla sürüyor. Katılım ücreti 5000$’dan fazla olan seminere insanlar dünyanın her yerinden akın ediyor. Hatta seminere katılım sağlayabilmek için eşyalarını satan insanlar bile var. Seminer oldukça interaktif geçiyor hatta bazı katılımcılar Tony Robbins ile kendi hikayelerini paylaşma fırsatı bulup bire bir diyalog kurabiliyorlar. Bu yapımda da 6 günlük seminerden önemli kesitler etkileyici bir biçimde bir araya getirilmiş. Kişisel gelişim üzerine bir belgesel arıyorsanız bu belgesel tam size göre

MORGAN FREEMAN İLE İNANCIN HİKAYESİ

Her bölümünde farklı mistik sorulara cevaplar arayan bu National Geographic belgeseli, özellikle din, inanç, yaratılış ve kötülük gibi derin konularla ilgilenen belgesel severler için harika bir seçenek. Belgeseli özel yapan etkenlerden biri de Morgan Freeman. Belgeselin başrolünde bulunan başarılı aktör kendimizi belgeselin içindeymişiz ve onunla beraber geziyormuşuz gibi hissettiriyor. Şimdilik 2 sezon 9 bölümden oluşan belgeselin bir diğer özelliği de birçok özel mekana ev sahipliği yapması ve her bir cevabın alanında uzman insanlarla aranması diyebiliriz. Kendimizi bazen Mısır’da piramitlerin derinliklerinde bazen de Kudüs’te iki farklı inanışın ortasında bulabiliyoruz. Bazen hapishanede müebbet hapis mahkumuyla konuşurken bazen de budist lamasıyla konuşabiliyoruz. Böylesine çeşitliliğe sahip bu belgesel dizisini izlemek için birçok nedenimiz var desek hiç de yanlış olmaz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Abone ol