Tüyler Ürpertici 10 Korku/Gerilim Filmi

1.Evdeki Düşman (Orphan)
Sinema tarihinin en korkun “çocuk” karakteri Esther olabilir.
Bebekleri ana karnındayken ölen Kate ve Jhon büyük bir travma yaşayan çift bir çıkış yolu bulmak için 9 yaşında ki gizemli bir kızı evlat edinir. Her sahnede gerileceğiniz bir film izlemeden geçmeyin.


2.Hayalet Diyarında Bir Olay (Incident In a Ghostland)
Yönetmen fransız korku sinemasının en önemli yönetmenlerinden olan Pascal Laugier.
İliklerinize kadar gerileceksiniz. Colleen ve iki kızı büyük teyzelerinden miras kalan evi görmek için yola çıkarlar. Evde kaldıkları ilk gece bir grup tarafından saldırıya uğrarlar, Colleen kendisini ve kızlarını korumayı başarır. Ama o dehşet gece akıllarından hiç silinmez. Colleen kızı Verayla o evde yaşamaya devam eder. Diğer kızı Beth ise onlardan uzakta başarılı bir korku romanı yazarı olur. Kitabın da ise uzun yılar önce ailesiyle yaşadığı o dehşet geceyi anlatır. Beth’ i bir gece kardeşi Vera arar ve yardım çığlıkları atar. Beth apar topar annesin ve kardeşinin yanına gider. Eve gittiğin de bir şeylerin ters gittiğini anlar.
Tırnaklarınızı yedirtecek kadar geren bir film izlemeye değer.


3.Korku Seansı (The Conjuring)
JamesWan’ ın yönetmenliğini yaptığı ve Chad Hayes, Carey Hayes’ in yazdığı korku seansı serisinin ilk filmidir.
Baş rollerde Vera Farmiga ve Patrice Wilson vardır.
Konusunu gerçek bir hikayeden alan korku seansı, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren karşılaştıkları ürkütücü bir vakayı ele alır.
Çift Perron ailesinden bir telefon alır, yeni taşındıkları evde farklı şeyler olduğunu söylerler çift bunu çözmek için Perron ailesinin yanına gider. Bu olayı çözebileceğini düşünen başarılı çift ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarının sonradan farkına varacaklar.


4.Doğruluk mu cesaret mi ? (Truth Or Dare)
Film doğruluk mu cesaret mi oyununun temelini alıyor tek farkla ya yaparsın ya ölürsün.
Film’ de bir arkadaş grubu tatile çıkıyor ve orada tanıştıkları biri ile tahmin etmedikleri derecede korkunç bir oyuna başlıyor. Eğer içlerinden biri yapacağını idda ettiği herhangi bir şeyi yapmayı reddettiğin de ya da yalan söylediklerin bunun bedeli canları oluyor. Oyunun ne kadar ölümcül olduğunu fark eden arkadaş grubu, hayatta kalabilmek için zamanla yarışıyor.


5.Ruhlar Bölgesi (Insidious)
James Wan’ ın imzasını taşıyan tüyleri ürperten bir korku filmi.
Astral yolculuğunu ürkütücü bir biçimde gözler önüne seren film, Jhon ve Renai üç çocuğuyka birlikte yeni bir eve taşınan genç bir çifti anlatıyor. Evde yaşanan tuhaf olaylar, Renai’ ye evin hayaletli olduğunu düşündürür. Genç kadın kocasını taşınmaya zorlar bu sırada oğulları Dalton doktorun anlam veremediği bir komaya girer.
Aile yeni evine taşınmasına rağmen olaylar devam eder. Gece gündüz kapılar açılıp kapanmakta ve etraftan ürkütücü sesler duyulmaktadır.
Jhon, bu olanlara inanmasa da karısının ve annesinin eve medyum çağırmasına izin verir. O andan sonra yaşanılan olaylara inanamayacaktır.


6.Annabelle
Annabelle, yönetmenliğini James Wan’ ın üstelendği korku seansı filminin öncesini konu alıyor.
Jhon Form, oyuncak bebek koleksiyonu yapan hamile eşi için antika ve beyaz gelinlik içinde ki bebeği alır. Mia bebeği aldığına çok mutlu olur ancak mutluluğu uzun sürmez. Form ailesinin evi bir gece sapkın bir tarikat tarafından basılır ve ciddi bir saldırıya uğrar. Bir süre sonra saldırganlar uzaklaşıp gider fakat aile asıl olayı anlıyamaz.


7.Son Ayin (The Last Exorcism)
Peder Cotton Marcus, Lousiana’ da Sweetzerların çiftliğine vardığında sürekli yaptığı şeytan çıkartma ayinlerininden birini gerçekleştireceğinde Marcus, Cemaatinde ki insanlar için ayiini göürntülemeye karar vermiştir.Sweetzerların kızı Neil’ ın içinde ki şeytanı çıkarmak için ayine başlar ancak bu sefer işler farklı yürür. Peder daha önce görmediği kadar tehklikeli bir iblisle karşı karşıyadır. Filmi izlerken korkuyu iliklerinizde hissedeceksiniz.


8.Şeytan Tohumu (The Possession)
Danimarkalı yönetmen Ole Bornedal’ ın imzasını taşıyan filmin baş rollerin de Jeffrey Dean Morhan ve Kyra Sedgwick yer alıyor.
Filmde karısı ile yeni boşanmış Clyde ili kızının boşandan etkilenmemeleri i.in onlarla vakit geçirmeye çalışıyor. Bir gün baba-kız eğlenmek için gittikleri bir garaj satışından kızı Em eski bir ahşap kutu satın alıyor. Kutunun eve gelmesiyle esrarengiz olaylar yaşanmaya başlıyor. Bu kutuyu çok seven Em gittikçe tuhaflaşıyor ve tehlikeli hareketler yapmaya başlıyor. Baba Clyde kızı Em’ den o kutuyu ne kadar almaya çalışsa da bu o kadar kolay olmuyor. Kızı Em’ i şeytanı güçler ele geçirmişti bile, anne ve baba kızları i.in ammansız mücadeleler veriyor.


9.Ölüm Alfabesi (Ouija)
Korkmak istiyenler için harika bir film.
Çok eski bir cadı tahtasıyla oynarken kendi görüntülerini kaydeden Debbie bir süre sonra evinde asılmış olarak bulunur. Laine en yakın arkadaşının ölümünü bir türlü kabullenmiyor, arkadaşı Debbie ile iletişime geçmeye çalışıyor ve arkadaşları ile cadı tahtasını araştırmaya başlıyor. Bu tahtayı araştırırken kötücül güçler harekete geçmişti bile. Başlarına neler açtıklarını bilmiyorlar.


10. Lanet (Sinister)
Bir gerçek suç yazarı Ellison Oswalt yeni taşındığı evde, içerisinde evde çekilmiş kokunç görüntülerin olduğu kasetler buluyor. Kasetleri izlemeye karar verir ve karşılaştığı sonuç tüyler ürperticidir. Karşısına çıkan şey daha önce burada yaşyan ailelerin işkence ve ölümlerinin alındığı snuff filmlerdir.Kanı donan Ellison cinayetlerin ardında yatan gerçekleri ortaya çıkarmaya karar veriyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Abone ol