SEC Davasının Ardından Ripple Partneri Yeni ODL Koridorları Açacak

Ripple ortağı FlashFX, yeni ODL koridorları üzerinde çalışıyor. Kısa bir süre önce atılan bir tweet’te, Ripple’ın uzun süredir ortağı olan …

Ripple ortağı FlashFX, yeni ODL koridorları üzerinde çalışıyor. Kısa bir süre önce atılan bir tweet’te, Ripple’ın uzun süredir ortağı olan FlashFX, yeni Talep Üzerine Likidite (ODL) koridorları üzerinde çalıştığını doğruladı.

FlashFX, Eylül 2017’de küresel RippleNet ağına katıldı ve Avustralya’nın sınır ötesi ödemeler için blockchain teknolojisinden yararlanan ilk şirketi oldu.

Ripple’ın 2019’da üçüncüsü düzenlenen Swell konferansında, Ripple, FlashFX’in ODL çözümünü ilk benimseyenler arasında olduğunu duyurdu.

Geçen yıl FlashFX CEO’su Nicolas Steiger, bir röportajda gerçek dünyadaki bir sorunu çözdüğünden bahsetti:

Bu bir aldatmaca değil. Gerçek dünyadaki bir sorunu çözüyor. Gerçek bir kullanım durumunu ortaya koyuyor. Uzun zamandır inandığım bir kullanım durumu.

Daha Fazla Ripple ODL Ortağı Geliyor

ODL alım satım platformu, fiat para birimlerini köprülemek için XRP kripto para birimini kullanıyor. Böylece hızlı ve uygun fiyatlı ödemeler sağlıyor.

Şubat ayında RippleNet’in genel müdürü Asheesh Birla, yeni ODL ortaklarının yakında hem ABD’de hem de yurtdışında açıklanacağını iddia etti.

Bu, MoneyGram’ın düzenleme sorunları nedeniyle Ripple platformunda ticareti askıya almasının ardından geldi. Daha sonra Ripple ortaklığı sona erdirmek için harekete geçti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, ODL’nin yardımıyla MoneyGram tarafından “milyarlarca dolar” gönderildi.

Gelinen son noktada SEC tarafından açılan davaya rağmen Ripple’ın çabalarının olduğu görülüyor. Ancak yatırımcılar bu belirsizliğin ortasında XRP gibi bir kripto para birimine ne kadar sıcak bakacak. Orası belirsizliğini koruyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok