Modem Ara Yüzüne Nasıl Girilir? WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?WiFi Şifresi Değiştirme.

Wi-Fi (İngilizce: Wireless Fidelity, Türkçe: Kablosuz Bağlantı Alanı) kişisel bilgisayar, video oyunu konsolları, dijital ses oynatıcıları ve akıllı telefonlar gibi cihazların kablosuz olarak birbirlerine bağlanmasını sağlayan teknolojidir.

Modem Ara Yüzüne Nasıl Girilir?

Modeminiz bilgisayarınıza bağlı ise kullanıcı ara yüzüne giriş yapmak gerçekten çok basit. İzlemeniz gereken adımlar; sıklıkla kullandığınız web tarayıcınıza giriş yapmanız. Ardından web tarayıcınızın arama çubuğuna tıklayıp 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basın. Karşınıza çıkan sayfada sizden istenilen bilgiler, kullandığınız modemin arkasında veya altında bulunan etikette mevcut. Çoğunlukla ‘Kullanıcı Adı: Admin veya admin Şifre(Password):turktelekom veya Turktelekom oluyor. Ara yüze giriş yaptıktan sonra modem arayüzü şifrenizi değiştirmeniz iyi olacaktır. Çünkü şifreniz ne kadar sağlam olursa üçüncü kişiler tarafından kırılması zor olacaktır.


WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Yukarıda bahsettiğim adımları doğru bir şekilde takip edip buraya kadar geldiyseniz, gerçekten çok başarılı birer bilgisayar kullanıcısı olma yolunda çok büyük adım attınız demektir. Modem Ara yüzüne giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfadan WiFi bölümüne giriş yapıp oradan Şifre(Password) kısmından en az sekiz haneli olmak üzere dilediğiniz şifreyi ayarlayabilirsiniz. Şifreniz ne kadar güçlü olursa kırılması o kadar zor olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok