iPhone 13 çentiksiz mi gelecek! Bu tez herkesi heyecanlandırdı!

Apple cephesinde bildiğiniz üzere çentik tasarımı üç yıldan fazladır var. iPhone X’in 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana, Apple bu …

Apple cephesinde bildiğiniz üzere çentik tasarımı üç yıldan fazladır var. iPhone X‘in 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana, Apple bu tasarımı her iPhone’da kullandı. Apple, iPhone X’in ekran oranını olabildiğince artırmak için ana ekran düğmesini ve parmak izi okuyucusunu kaldırmış bunun yerine Face ID yüz tanıma teknolojisini kullanıma sunmuştu.

Bu nedenle, Face ID için ön lensi ve başka sensörleri yerleştirmek için ekranın üst kısmında bir alan açmak zorunda kaldı. Çentik bu türlü doğdu. Lakin iPhone 13 ailesinde işler eksiksiz değişebilir.

iPhone 13 çentiksiz ekran ile gelebilir

Gelen son raporlar; Apple‘ın iPhone 13 prototipini dahili olarak çentiksiz test ettiğini tez ediyor. Test başarılı olursa iPhone 13 ve sonraki iPhone’lar çentik kullanmayabilir.

Bildiğiniz üzere koronavirüs pandemisinden ötürü kullanıcıların her vakit maske takmasını gerekiyor. Lakin maske varken Face ID devre dışı kalıyor. Bu yüzden Apple yeni modellerinde ekran altına entegre edilmiş parmak izi okuyucusuna geçiş yapabilir.

Pekala,? iPhone 13‘te çentik kullanmazsa ön kameraya ne olacak? Apple’ın ekran üstü kamera teknolojisini mükemmelleştirdiğine dair hiçbir gösterge yok. Ayrıyeten bir nokta çentik yahut su damlası ekran tasarımı kullanacağına dair bir rapor da yok.

Apple’ın yeni modelinin ismi için spekülasyonlar da var. Bildiğiniz üzere kimi batı ülkelerinde 13 sayısı uğursuz kabul ediliyor. Bu yüzden Apple 13 sayısını atlayabilir ve iPhone 12s ile karşımıza çıkabilir. Şimdilik isimlendirmenin bu yüzden ötürü nasıl olacağı bilinmiyor.

Pekala, siz çentik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni model ile birlikte artık çentik kalkmalı mı?

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok