iPhone 13 bu sefer olmuş dedirtecek! İşte sızan özellikleri!

Cupertinolu teknoloji devi Apple, bir aksilik olmaz ise Eylül ayında düzenleyeceği aktiflikte iPhone 13 ailesini tanıtacak. Bu yıl yeniden …

Cupertinolu teknoloji devi Apple, bir aksilik olmaz ise Eylül ayında düzenleyeceği aktiflikte iPhone 13 ailesini tanıtacak. Bu yıl yeniden dört farklı model ile karşımıza çıkacak olan Apple’ın yenilikleri de muhakkak olmaya başladı.

Bildiğiniz üzere iPhone 12 ailesinde 120 Hz ProMotion ekranın kullanılması bekleniyordu. Lakin beklenen olmadı ve mevcut kuşakta de 60 Hz ekran kullanıldı. Android’de orta segmentte bile 90 Hz’i görmeye başladığımız bugünlerde Apple’dan da atak gelecek.

iPhone 13 ailesinde 120 Hz tazemeleye sahip OLED panel yer alacak. Husus ekrandan açılmışken, bu ekranda artık daha küçük bir çentik yer alacak. Apple’ın çentiği Android’deki üzere nokta çentik biçimine getirmesi mümkün değil. Zira Face ID hala daha Android telefonların 3-4 yılı önünde bir teknoloji.

Bu yüzden Face ID sensörleri yalnızca biraz küçültülebilecek. Daha kısa çentik ile gelecek olan iPhone 13, kullanıcıya daha geniş bir kullanım alanı sunacak.

Apple, kamera tarafında iPhone 12 Pro ile büyük bir adım atmış ve LiDAR tarayıcıya yer vermişti. Bu LiDAR tarayıcı yeniden iPhone 13 ailesinde de yer alacak. Daha gelişmiş sensörler ile donatılacak olan LiDAR‘a tekrar üçlü kamera konseyimi eşlik edecek.

Apple’ın bir müddettir Lightning girişini değiştireceği söyleniyordu. USB-C‘ye geçecek denilen Apple, radikal bir karar alıp büsbütün girişi olmayan bir telefon da üretebilir. Son savlar iPhone 13’ün yalnızca kablosuz şarj olacağı tarafında. Fakat bu karar Apple aksesuarlarının tamamının kullanım dışı olmasına neden olacak.

Koronavirüs pandemisi ile bildiğiniz üzere herkes maske takmaya başladı. Maskeden ötürü maalesef ki Face ID çalışmıyordu. Apple, yeni modellerinde Face ID’ye ek olarak Touch ID‘ye de yer verebilir. Touch ID’nin ekranın altına mı yoksa güç tuşuna mı entegre edileceği ise şimdi bilinmiyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok