iPhone 13 Android’in yıllardır kullandığı özellik ile gelebilir

Apple, koronavirüs pandemisi periyodunda tanıttığı iPhone 12 ailesi ile büyük çaplı bir yenilik sunmamıştı. iPhone 11’in düzgünleştirilmiş …

Apple, koronavirüs pandemisi periyodunda tanıttığı iPhone 12 ailesi ile büyük çaplı bir yenilik sunmamıştı. iPhone 11’in düzgünleştirilmiş sürümü olarak tabir edebileceğimiz iPhone 12’den sonra gözler iPhone 13 ailesine çevrilmişti. Eylül ayında tanıtılacak olan yeni modeller hakkında bugün birinci bilgiler gelmeye başladı.

Bildiğiniz üzere iPhone X ile birlikte Apple, OLED ekran teknolojisine geçiş yapmıştı. OLED’in gelmesi ile kullanıcılar her vakit açık ekran özelliğinin gelmesini bekliyordu. Fakat beklentiler boşa çıkmış ve iOS 14 ile bile bu özellik gelmemişti.

Android tarafında yıllardır kullanılan her vakit açık ekran özelliği görünüşe nazaran iPhone 13 ile Apple cephesine de gelecek. OLED ekran sayesinde şarj tüketimi konusunda çok az güç tüketecek olan bu özelliğin şimdilik yalnızca iPhone 13’e özel olup olmayacağı bilinmiyor.

iOS 15 ile sunulacak olan bu özellik için muhtemelen Apple yeni bir çip geliştirecek. Bu çip yalnızca iPhone 13’te olacağı için bu özelliği yalnızca yeni modellerinde kullanıma sunacak. iPhone X’te bile kullanılması hayli kolay olan bu özellik için Apple tekrar yeni aygıt sattırma siyasetini izleyecek.

Apple A15 yonga seti ile gelecek olan yeni modeller, sürat konusunda tekrar rakipsiz olacak. Kamera tarafında ise Apple’ın bu yıl büyük bir yenilik yapmayacağı söyleniyor. Bu yüzden iPhone 12’nin kameraları bir nebze daha güzelleştirilip yeni modelde bize sunulacak.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok