BTK Eğitim Portalı nedir? Nasıl kayıt olunur? BTK Eğitim programı nedir?

BTK Eğitim Portalı nedir? Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında açıklamalarda bulunuyor. Son dakika olarak yapılan açıklamalar sonrasında alınan kararlar merak ediliyor. Yazılımcı olabilmek için portala üye olmak gerekiyor. İşte BTK Eğitim Portalı nedir? Nasıl kayıt olunur?

Bugun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Yazılım konusunda bir açıklamada bulundu.

BTK AKADEMİ NEDİR?

BTK Akademi; -Teknoloji trendlerine ayak uydurabilmek adına çağın nabzını yakalamak için yenilikleri takip eden ve uygulayan bir eğitim anlayışına sahiptir. … -Katılımcı odaklı bir eğitim anlayışına sahiptir, -Modern çağın kâbusu siber saldırılara karşı, en iyi şekilde mücadele etmeyi kendisine amaç edinmiştir.

BTK AKADEMİYE NASIL KAYIT OLUNUR?

BTK Akademi Online Eğitim Platformu Üyelik için tıklayınız

Erdoğan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

‘Evde Kal Türkiye’ sloganı ile gönüllü karantina uyguladığımız şu günlerde, özellikle gençlerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. Dünyada yıldızı her geçen gün parlayan yazılım sektörü sizi bekliyor. Bunun için 3 yılda 1 milyon yazılımcı yetiştirmeyi hedefleyen bir program başlatıyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanlığımızın hazırladığı proje kapsamındaki eğitimler, özellikle de BTK Akademi Eğitim Portalı üzerinden gerçekleştirilecektir. Halen, 13 başlıkta 47 bin dakikayı bulan 31 ayrı eğitim, bu sitede hizmet veriyor. Yıl sonuna kadar, eğitim sayısı 100’e çıkacaktır. Gençlerimizin tek yapması gereken sisteme girip özgeçmişlerini kaydettirmektir.

Tamamlanan eğitimler ve başarı dereceleri, sistemdeki özgeçmişlere otomatik olarak işlenecektir. Programı tamamlayanlar; güvenliğinden, veri analistliğine, siber güvenlikten yazılım geliştirmeye kadar 15 farklı alanda uzman olarak istihdam edilme imkanı kazanacaktır.

Böylece, gençliğimiz korona günlerini geleceğine ışık tutacak fırsatına çevirebilecektir. Bu programın, ülkemizin yazılımcı ihtiyacının giderilmesine de katkı sağlayacağına inanıyorum.

Benim de yazılımcı olduğum ve severek takip ettiğim BTK AKADEMİ eğitimler verip sertifikalar bitirtmeyi amaçlıyor.

Sizler de kayıt olarak yazılımcı olabilirsiniz. Üstelik E-Devlet üzerinden kolayca kayıt olabiliyorsunuz.

Ülkemize bu zor günlerde destek olmak için tüm yazılımcılar olarak birlik olmak zorundayız.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Abone ol