Apple Xiaomi’ye özendi! iPhone’un yeni özelliği çok konuşulacak!

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Teknolojioku’ya abone olun Teknolojioku’ya Google News’te abone olun Abone Ol …

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Teknolojioku‘ya abone olun

Teknolojioku‘ya Google News’te abone olun

Abone Ol


Ekim ayında iOS 14 güncellemesini yayınlayan Apple, yenilik sunmaması ile çok eleştirilmişti. Orta güncellemeler ile yenilik ekleyen Apple, bugün geliştiriciler için yayınladığı iOS 14.5 Beta güncellemesi ile sisteme çok kullanışlı bir özellik daha ekledi.

Bildiğiniz üzere koronavirüs pandemisinden ötürü maskesiz sokağa çıkamıyoruz. Lakin maske, iPhone X ve sonrası modellerde yer alan Face ID’nin yüzü okumasını engelliyor. Apple bu sorun için geçeci bir tahlil üretmiş ve yüzde maske varken Face ID devreye girmiyor direkt şifre girme ekranı açılıyordu. Bu tahlil pek pratik olmasa da kullanıcıların işi bir nebze olsa da kolaylaşmıştı.

Apple artık ise Apple Watch ile iPhone’un kilidini açma imkanı sunacak. iPhone ve Apple Watch ikilisi sayesinde tuş kilidini yüzünüzde maske varken bile şifre girmeden açabileceksiniz. Son güncelleme ile eklenecek olan bu özellik Apple Watch kolunuzdayken devreye girecek.

Buna misal bir özellik yıllardır Xiaomi telefonlarında yer alıyor. Xiaomi’nin akıllı bileklik yahut saatine sahipseniz, ayarlar kısmından telefonun tuş kilidini açmak için giyilebilir aygıtınızı kullanabiliyorsunuz.

Apple’ın Xiaomi’nin uzun müddettir kullandığı bu özelliği iPhone ailesine getirmesi epeyce sevindirici. Lakin iPhone 12 küçük + Apple Watch Series 6 ikilisini almak istediğinizde cebinizden 15.000 TL‘nin çıkacağını belirtmekte yarar var. Xiaomi cephesinde ise bunu 3.000 TL ila 5.000 TL ortasında yapabiliyorsunuz…

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok