Aklınızda Soru İşaretleri Bırakacak 5 Film

1. Kader (Predestination)
Zaman yolculuğu yapmak hiç bu kadar karışık olmamıştı.
Zaman yolculuğu yapan bir ajanı konu alan bir bilimkurgu filmi.
Ajan zamanda seyahet edip olmuş yada olası olayların önüne geçmeye çalışır. Gizli bir servise bağlı çalışan ajanın son görevi: 1975 yılında New York’ ta yaptığı patlamada 11.000 insanın ölümüne sebep olan Fiyasko Bombacısı adlı kişiyi bulup bu patlamayı hiç yaşanmamış olmasını sağlayacaktır. 1970 yılına New York’ ta patlamayı engellemeden önce bir barda barmen olarak çalışmaya başlıyor. Barda ‘Evlenmemiş Anne’ rumuzlu Jhon isimli bir köşe yazarıyla tanışır. Bu küçük sohbet büyük olaylara yol açar. Kim kimin nesi olduğunu kavrayamadığınız bir film izlemeye değer.

2. Dövüş Kulübü (Fight Club)
Chuk Palanhiuk tarafından yazılmış romanından beyaz perdeye yansıtılmış bir filmdir.
Film ünlü bir otomobil firmasında çalışan kafası karışık genç bir erkeği konu alır.
Kafası karışık olan genç Jack düzenli uyuyamadığı için doktora gider. Doktorun tavsiyesi üzerine kanserli hastakarın terapi grubuna katılır. Artık rahat uyku uyuyabiliyordu. Jhon iş için uçakla yolculuğa çıkar, uçak dönüşünde yanında oturan Tyler Durden adlı sabun satıcısı ile tanışır . Uçak yolculuğundan sonra evinin yanmış olduğunu görür ve o an aklına uçakta tanıştığı Tyler’ı aramak gelir. Barda İçilen birkaç biranın ardından, park yerinde Tyler, Jhon’un ona vurmasını ister ve biraz da kışkırtır. Aralarında başlayan bu kavga büyük bir iş haline gelip bir kulübü oluşturur. Dövüş kulübünün ilk kuralı Dövüş Kulübü hakkında konuşmamaktır, yani hemen izleyin daha fazla anlatamam.


3. Bay Hiçkimse( Mr. Nobody)
Her şey herhangi başka bir şey olabilirdi ve yine de büyük anlam taşırdı.
2096 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Nemo adlı bir adam.
Ölüm Döşeğinde olan 117 yaşında ki Nemo çocukken bir tren istasyonunda seçim yapmaya çalıştığını hatırlar annesini mi ? seçecekti yoksa babasını mı ? Bu seçim farklı şeylere sebep olucak gibi görünüyor. Hem bilim kurgu, hem romans , hem de Lynchvari bir zihin oyunu diye nitelendirilen bir film.

4. 23 Numara (The 23 Number)
Jim Carrey’İ bambaşka göreceğiniz bir film.
Walter Sparrow, kendi yaş gününde karısını almaya gecikir. Agatha, bir kitapçıda kan kırmızısı kapağı olan bir roman satın alır ve Walter ‘a doğum günü hediyesi olarak verir. Kitapta ki hikaye bir cinayetin gizemini içerir.
Kitapta ki hikaye Walter’ı fazlasıyla etkiler. Walter 23 sayısını saplantılı hale getirir, bu saplantı kitaptan yayılıp,Walter ‘ı kontrol etmeye başlar, gerek kendi yaşamını gerekte ailesinin yaşamını bu saplantı yüzünden kötüye sürükler.


5. Zindan Adası (Shutter Island)
Rüya mı gerçek mi ? Ayırt edemeyeceğiniz bir film.
Film’de Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memuru, Rachek Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine suç işlemiş akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede bulunan Ashecliffe Hastanesi ‘ne soruşturma yapmak için Teddy ve Chuck gidiyor.
Burada karşılaşılan esrarengiz olaylar davanın çözümünü geciktirecektir.

Cemre Akçınar

Read Previous

Evde Cilt Bakımı Yaparken Uygulayabileceğiniz 10 Basit Yöntem

Read Next

Merakla beklenen Batwoman Karakteri